Anketa ocení zaměstnavatele, kteří dávají šanci handicapovaným

Sokolov – Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018, takový název nese anketa, která vyznamenává zaměstnavatele, kteří dávají šanci zdravotně postiženým lidem a přizpůsobí pro ně i pracovní zázemí a podmínky.

Ač je soutěž celorepubliková, v našem kraji ji pořádá nezisková organizace Rytmus – Od klienta k občanovi o.p.s.. Záštitu na již osmým ročníkem vzal na sebe náměstek hejtmanky Karlovarského kraje.

Soutěž je vyhlášena pro Karlovarská kraj na 5. března. Nominovat lze přitom pouze zaměstnavatele, kteří dávají šanci zaměstnancům zdravotně postiženým, ale nominaci může udělit kdokoliv ze široké veřejnosti nejpozději však do 23. dubna 2018. Nominaci lze provést na stránkách soutěže.

Soutěž je zajímavá v oceňovaní zaměstnavatelů, kteří handicapované zařazují do normálního pracovního procesu, nikoli cestou chráněných pracovišť, na které pobírají zaměstnavatelé velmi štědré příspěvky od státu. Soutěž vyhodnotí odborná porota. Ta bude posuzovat vytvořené podmínky pro zdravotně postižené zaměstnance, jak postižený zaměstnanec může komunikovat s kolektivem nebo bude hodnotit typ pracovního vztahu se zaměstnavatelem. Vyhlášení proběhne v půlce května.

Zdroj: město Sokolov, foto: ilustrační (zdrav. denik)