Blog: Festival skončil, starousedlíci si oddychli

Karlovy Vary – 53. ročník mezinárodního filmového festivalu je za námi, a tak se možná dost velká a početná skupina obyvatel centra Karlových Varů může navrátit z dovolených, z chat a vlastně odněkud, kde našli azyl před vynuceným ruchem v centru lázeňského města.

Karlovy Vary jsou velice klidné město a fráze „chípl tady pes“ na toto lázeňské a jinak krásné město sedí s naprostou přesností. Není proto divu, když starousedlíci a obyvatelé města vyhledávají přes konání filmového festivalu azyl co nejdál od místa dění. Ten ruch tu je totiž jenom pár dní v roce a na to prostě obyvatelé tohoto historického města nemohou být zvyklí.

Přesto je festival zajímavým každoročním impulzem a svým způsobem velkou nadějí. Tradičně každý rok před začátkem se řeší horká témata a slibují se nápravy. Například chátrající Thermal. Po festivalu se má začít rekonstruovat – uvidíme příští rok, jak daleko tento slib dojde (a není první, o rekonstrukci se mluví skoro tak dlouho, jak dlouho hotel stojí) a i kdyby se nic nedělo, pár párty Jiřího Bartošky ještě vydřží.

Další takovou jistotou je, že do dalšího ročníku konečně vyroste celá D6. V době festivalu je komunikace na Prahu strašně přetížená (ona je přetížená celý rok) a proto do příštího roku bude tato problematika vyřešená. Stejně tak se vyřeší rekonstrukce centrální zastávky městské hromadné dopravy Tržnice a nebo se konečně vyřeší rekonstrukce Vřídla..

Ne, nic z toho se nestane, protože to jsou pouhé sliby. Jediná jistota je, že největší hvězdou filmového festivalu se stane opět polonahá Slovena Andrea Veřešová, za Jiřím Bartoškou přijede jedna světová celebrita (která se zdrží úctyhodně do druhého dne) a že návštěvníci filmového festivalu si spíše budou pamatovat, co prodávají za alkohol v provizorných barech, než z některých filmových premiér a nebo, že zaslouženě vyhráli Rumunští Barbaři.

Zdroj foto: oficiální stránky KVIFF