Boural s autem, které bylo vyřazené z provozu

Karlovy Vary – Nedaleko stanice technické kontroly v Karlových Varech havaroval muž se starším vozem, které bylo už přes rok a půl vyřazené z provozu. Došlo na lehká zranění.

Nehoda se stala v pondělí 5. března na křižovatce u bývalé Barumky rozdělující komunikaci na směry k Sadovu nebo do Otovic v ulici Teplárenská. Za nehodu pravděpodobně mohlo být nedání přednosti. „Krátce před polednem řídil 49 letý muž z Karlovarska osobní vozidlo značky Opel po ulici Teplárenská v Karlových Varech ve směru ke křižovatce ulic Jáchymovská a Hroznětínská. Na této křižovatce zřejmě nerespektoval dopravní značení upravující přednost a nedal tak přednost právě projíždějícímu vozidlu značky Renault po hlavní komunikaci, které řídil 46 letý řidič. Došlo tak ke střetu, přičemž vozidlo značky Renault bylo odraženo na ulici Hroznětínská, kde v tuto dobu stálo osobní vozidlo značky Citroen řízené 47 letým řidičem, čímž došlo k dalšímu střetu. Při dopravní nehodě byl lehce zraněn řidič Renaultu, který byl převezen k lékařskému vyšetření do nemocnice. K jinému zranění nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Při kontrole dokladů policisté zjistili, že jedno z havarovaných vozidel je vyřazeno z provozu. „Se všemi řidiči provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol, která u všech vyšla negativně. Policisté lustrací zjistili, že vozidlo značky Opel je od roku 2016 vedeno jako zaniklé, tedy technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, přičemž tím zaniklo i pojištění vozidla,“ doplnila mluvčí.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 150 tisíc korun. Dopravní nehoda je nadále v šetření policistů.

Zdroj: Policie ČR