Branka v závěru znamenala pro Baník výhru ve Znojmě

Znojmo, Sokolov – Po řadě porážek a remíz sokolovský Baník vycestoval na jih Moravy, kde na něj čekalo mužstvo Znojma. V rámci druhé nejvyšší soutěže v jarní polovině soutěže si FK Baník Sokolov připsal první výhru po hubené výhře 0:1.

Branky: 83. Vávra. Karty: 70. Vašíček (ZNO), 88. Machuča (ZNO) – 31. Silný (SOK), 43. Machek (SOK), 72. Přeučil (SOK), 76. Mráz (SOK), 81. Jakub Dvořák II. (SOK).

1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík (C) (23. Malár), Avdić, Helísek, Pospíšil – Lacko, Javůrek, Ambrozek – Teplý (62. Štrombach), Vašíček, Šamánek (79. Machuča).
Náhradníci: Koukal – Dujmovič, Čereda, Malár, Pecháček, Machuča, Štrombach.
FK Baník Sokolov: Belaň – Mráz, Čihák, Končal, Machek – Glaser (C), Rychnovský (64. Kosak), Strada – Silný (58. Vávra), Jakub Dvořák II., Přeučil (86. O. Ševčík).
Náhradníci: Bolek – Čermák, Mejdr, O. Ševčík, Hlavatý, Kosak, Vávra.

Na branku se muselo čekat v tomto utkání až do samotného závěru, avšak pár šancí zaznamenaly oba týmy i během předešlých minut. Za zmínku stojí například první větší šance Znojma z deváté minuty, kdy po zakončení Vašíčka a jeho náběhu dokonce padla branka, ale nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdu.

Prosadit se mohl taky Přeučil za hosty, když ve 22. minutě si po krásné kličce připravil střelu, kterou namířil k bližší tyči. Jeho velkou šanci ale zlikvidoval Veselý, který na balón dosáhl.

Jediná branka zápasu tak padla až v 83. minutě hry. Po kolapsu obranné řady domácího Znojma pronikli hosté až k brance a na konec akce se prosadil nedávno střídající Stanislav Vávra, který po nahrávce před prázdnou branku v klidu do odkryté konstrukce zavěsil.

Vávra mohl přidat druhý gól ve druhé minutě nastaveného času, ale jeho pokus, kdy šel úplně sám na Veselého, zakončil nešťatně do posledního vracejícího protihráče. Sokolov si i přesto připsal první jarní výhru a po této výhře se vrátil do středu tabulky. V neděli 15. dubna pak na Sokolov čeká Viktoria Žižkov, kterou budou baníkovci hostit od 15.00 hodin.