Byl pod drogami a se zákazem řídil kradené auto

– V úterý 27. února se k ašským policistům dostala zpráva o odcizení vozidla, které by se mělo pohybovat v jejich revíru. Tamní policisté proto na silnice vyslali hlídky, které vozidlo měly najít a to se po chvíli opravdu stalo.

Při silniční kontrole bylo zjištěno a potvrzeno, že se jedná opravdu o nahlášené zcizené vozidlo. Řidič ale auto neukradl. „Řidič vozidla se však krádeže nedopustil a údajně ani nevěděl o tom, že je vozidlo kradené, protože ho kupoval od svého známého. Při silniční kontrole navíc bylo zjištěno, že řidič má Okresním soudem v Chebu vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Navíc policejní hlídka vyzvala řidiče, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle. Test vyšel pozitivně na amphetamin/metamphetamin a muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve,“ sdělil policejní mluvčí Michal Žáček.

Vzhledem k zákazu řízení, který měl muž uložený, se bude zpovídat právě z porušení tohoto nařízení. Počkat si bude muset ale i na vyhodnocení zkoušky na drogy. Obvinění v tomto případě policisté vynesou až po rozboru krevního vzorku.

Zdroj: PČR, foto: ilustrační