Chodov může proinvestovat 56 milionů

Chodov – Téměř se šedesáti miliony korun můžou v Chodově počítat v rámci rozpočtu pro plánované investice. Celkový objem rozpočtu pak činí téměř čtvrt miliardy korun.

Rekultivací například projde Bílá voda, tamní chodovské přírodní koupaliště, které se v posledních letech pravidelně modernizovalo. Město počítá s výstavbou doposud chybějících převlékáren. Ty budou z dřevěných trámů, aby se zachoval přírodní ráz okolí.

U Bílé vody také vyroste nové sportoviště, respektive asfaltový a tvarově zvlněný povrch, který by měl sloužit pro nadšence do inline bruslí, skateboardu nebo třeba koloběžek a kol.

Největší modernizací projde lesopark v Lesní ulici. „Podstatná část na jeho úpravu jde ze státní dotace, nicméně město uhradí nadzemní části veřejného osvětlení, mola u rybníku, altánky, přírodní posilovny a mobiliář,“ stojí v tiskové zprávě na webu města.

Mezi další investice v Chodově zařadí například obnovu služebny městské policie, pořízení nové hasičské cisterny, zateplování budov jako například základních škol, radnice nebo jsou na programu také nové chodníky a nebudou chybět studie na nová parkovací místa, která jsou ve městě stálým problémem a pro tamní obyvatele kapacita parkovacích míst v určitých lokalitách již není dostačující.

I v Chodově pak počítají s šestnácti miliony na údržbu, revizi a opravu mostů nebo komunikací a chodníků.

Foto: ilustrační