Cyklopůjčovny v kraji jsou v provozu

Karlovarský kraj – Nejen rekreační cyklisté si přijdou na své. České dráhy za podpory kraje opět otevřely půjčovny kol. Ta si lze zapůjčit například v Karlových Varech, Chebu, Mariánských Lázních, Františkových Lázních nebo třeba v Aši.

Cyklopůjčovny v Karlovarském kraji provozují České dráhy od roku 2011. Za tu dobu vzrostla obliba možnosti půjčení si kol a k dispozici k zapůjčení jsou trekingová kola nebo horská a to v provedení jak dámském nebo pánském. Myslí se přitom i na děti a na kola pro ně nebo elektrokola, v některých zastávkách (Cheb, Františkovy Lázně nebo Karlovy Vary) si můžou lidé zapůjčit i koloběžky.

Vypůjčené kolo lze vrátit v jiné stanici
Cestující, kteří se rozhodnou pro vypůjčení kola, ho mohou následně vrátit v jiné stanici. Na vybraných tratích přitom kolo lze přepravovat zdarma a proto si cyklisti oblíbili kombinaci výletu s pěší tůrou, vyjíždkou vlakem a projíždkou na kole.

Na vypůjčení kola jsou potřeba dva doklady totožnosti nebo jeden z nich je možný nahradit In Kartou od Českých drah. Půjčovné se platí předem před vypůjčením se musí složit vratná kauce, která je vrácená při navrácení kol.

Služba má sloužit všem, ať už vlastníkům vlastních kol nebo například turistům, kteří se chtějí podívat do Karlovarského kraje v rámci cyklovýletu a nechtějí sebou vláčet cyklovýbavu přes celou zemi. Půjčovny kol se zároveň chytly ve všech krajích republiky. Turisté si tak mohou vypůjčit kolo s výbavou na dohromady 91 místech. Jen loni si ve všech krajích vypůjčilo kolo na 9 222 lidí. V Karlovarském kraji pak bylo vypůjčeno 633 kol, nejvíce v Karlových Varech (318) a v Chebu (95).

Foto: ilustrační, kr-karlovarsky