Diskutovanou lávku v Chebu převzala firma, demoliční práce začínají

Cheb – Ve středu 28. února převzala plzeňská stavební firma velmi prodiskutovanou lávku v Chebu přes tamní koleje, která je určená nejdříve k demolici a poté by na jejím místě měla vyrůst lávka nová. Od pondělí následujícího týdne by tak měly začít demoliční práce. Zakázka musela být zadána firmě, která disponuje velkým jeřábem. Těch není mnoho.

Demontáž lávky by měla trvat do konce března, velký jeřáb by pak měl být na místě již v tento pátek. „Práce budou koordinovány s příslušným pracovníkem odboru investic za přítomnosti drážních hasičů, SŽDC, ČD i pracovníků výluk a technického zabezpečení stavby. Doufám, a byl bych tomu velmi rád, aby město díky dotaci získalo potřebné prostředky na stavbu nové lávky. Jsme na začátku, ale jak jsme na setkání s občany Švédského vrchu řekli, již v průběhu letošního roku zkultivujeme prostředí Švédského vrchu tak, aby tato lokalita byla důstojným a bezpečnějším místem k dobrému žití ve městě,“ uvedl starosta města Zdeněk Hrkal prostřednictvím stránek radnice.

Chebská radnice čelí dlouhodobě kritice. Radní totiž slibují rekultivaci tamního veřejného prostoru, ale nechají zdemolovat jedinou lávku přes vlakové nádraží a nová lávka je momentálně v nedohlednu. Obyvatelé Chebu tak budou muset vlakové nádraží celé obíhat. Přitom k „doběhnutí“ na samotné nádraží je nutné překonat frekventovanou komunikaci, na části trasy chybí chodníky a chodci tak musejí po silnici.

Zdroj: Město Cheb