Energie padla v Havířově po prodloužení

Karlovy Vary, Havířov – V rámci 49. kola základní části WSM ligy se vypravili energetici až do dalekého Havířova, kde na ně čekal nejvzdálenější celek z celé soutěže bojující v středu celkové tabulky.

Branky a nahrávky: 22. Rác (R. Havel), 35. Kotala (Tomi), 63. R. Havel (M. Kalus) – 20. O. Beránek (Gríger), 40. O. Beránek (Vrdlovec). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Bryška, Novák.Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1974. Střely na branku: 32:30.Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Do Havířova vycestovala karlovarská Energie v omlazeném kádru, přesto se dokázala jako první na ledě Residoma prosadit. Stalo se tak ve 20. minutě a přesněji vteřinu před prvním hvizdem oznamujícím přestávku. Hosté využili přesilové hry, když se prosadil střelou po buly Beránek. Ten zvýšil na 0:1.

Domácí odpověděli chvíli po přestávce. Ve 22. minutě využili také nabídnuté přesilové hry a po zvednutí střely Romanem Rácem srovnali na 1:1. Do vedení se hosté poté dostali ve 36. minutě hry a sice závaru před brankou využil rychle se zorientovaný Vojtěch Tomi, který poslal svůj tým v tomto utkání do vedení 2:1.

O čtvrtou trefu v zápase se postarali hosté a vynutili si později díky této brance následné prodloužení. Zpoza branky hostů našla přihrávka opět Ondřeje Beránka, který druhým zásahem v utkání srovnal na 2:2.

Utkání šlo za nerozhodného stavu do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. Po zamotání se energetiků u vlastní branky se kotouče nakonec zmocnil Kalus nahrávající Radku Havlovi a ten propálil Závorku. Rozhodl tak o dělbě bodů a konečném vítězství 3:2 po prodloužení pro jeho celek.