Energie dvakrát v Kladně vedla, přesto veze jen bod

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kubík (Štindl, J. Kloz), 51. Kubík (Machač, Svedlund), rozh. náj. Kurjanov – 7. Flek (T. Rachůnek, Balán), 48. Kverka. Rozhodčí: Barek, Veselý – Krátký, Doležal. Vyloučení: 7:8. Bez využití V oslabení: 0:0. Diváci: 2616. Střely na branku: 34:22.

Do utkání lépe vykročili hosté, kteří se dostali jako první do vedení. V 6. minutě se totiž prosadil krátce po skončení oslabení Flek. Ten využil učebnicovou přihrávku od Rachůnka a tvrdou ránou poslal Energii do brzkého vedení. Na to hosté zareagovali ale už o pár minut později. V 10. minutě se do brejku od modré po chybě Rohana dostal domácí Kubák a srovnal trefou nad vyrážečku brankáře na 1:1.

Doslova brankové hody přišly až ve třetí třetině. Ve 48. minutě se do vedení opět dostali hosté. Na 1:2 zvýšil ve 48. minutě po dorážce Kverka mladší. Domácí na to ale opět zareagovali. V 51. minutě se opět prosadil Kubík a opět mířil do prostoru kolem vyrážečky. Touhle trefou poslal zápas do vynuceného prodloužení. To ovšem na určení vítěze nestačilo, a tak došlo i na nájezdy.

V nájezdech  se prosadili ve třetí sérii za Vary nejprve Kverka a stav série srovnal záhy Kurjanov. Ve čtvrté sérii se zasloužil o branku v dovednostní soutěži Flek a za Kladno srovnal Kubík. Rozhodlo se tak až v šesté sérii, kdy se za karlovarské neprosadil opět najíždějící Flek. Naopak Kurjanov další ze svých nájezdů proměnil a tím získal pro svůj tým dvoubodovou výhru. HC Energie Karlovy Vary si tak z Kladna odvezla bod za prohru po samostatných nájezdech.

Energie po 32 odehraných zápasech okupuje druhé místo tabulky a na první České Budějovice ztrácí dva body. Rytíři z Kladna se posunuli na druhé místo, které drží společně se svým dnešním soupeřem z Karlových Varů.