Energie rozstřílela Vsetín i ve druhém zápase

Karlovy Vary – druhý zápas série čtvrtfinále play-off v rámci WSM ligy odehrála HC Energie Karlovy Vary včera a opět to byli hráči Karlových Varů, kdo utkání režíroval. Energetici v boji za postupem do další fáze vyřazovací části vykročili bezesporu dobře.

Branky a nahrávky: 20. Gorčík (Kovačevič, Skuhravý), 21. T. Rachůnek (Flek), 30. Tuominen (Gríger, O. Beránek), 39. O. Beránek (Gríger, Tuominen), 53. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Kašík, Petružálek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9, navíc Frolo (VSE) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2842. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0.

První branka v karlovarské aréně ve středu večer byla k vidění až 35 vteřin před koncem první třetiny. Postaral se o ní parádní trefou Sebastian Gorčík. Pohotovou střelou po buly a úspěšným zakončením všechny na zimním stadionu překvapil – 1:0.

Druhá branka padla pro změnu v úvodu druhé třetiny. Ve 21. minutě Flek s Tomášem Rachůnkem ujeli do přečíslení a právě Rachůnek vzal koncovku na sebe a zvýšil na 2:0.

Dalším kuriózním gólem se zapsal Henri Tuominen. Ve 30. minutě hry prostřelil Jakela a mířil přesně mezi betony, ale kotouč se po sražení doslova klouzal jako kámen při curlingu. Bylo zas zvýšeno a sice na 3:0. Ve druhé třetině padla ještě branka ve 39. minutě. Platilo zde slavné „Nedáš, dostaneš!“ Energetici museli odolávat náporu hostů ze Vsetína a během kanonády soupeře se museli obětovat i pády do střel. Ale Ondřej Beránek poté ovládl situaci a dostal se do zajímavé šance, kterou se mu podařilo úspěšně zužitkovat a zvýšit vedení na 4:0.

Poslední branka večera udělala tečku za druhým čtvrtfinálovým utkáním v 53. minutě. V přesilové hře Energie kombinovala a samozřejmě zkoušela střílet. Po jedné ze střel se odrazil kotouč nejdříve k Rachůnkovi a ten pohotově našel na protější tyči Fleka, který uklidil puk do prázdné klece. Bylo definitivně rozhodnuto a kosmeticky upraveno na konečných 5:0.