Energie vykročila do semifinále vítězně

Karlovy Vary – Energetici vykročili za honbou o extraligu v prvním semifinálovém utkání vítězně. Doma stačily těsně na Slavii, kterou porazili až v prodloužení poměrem 4:3.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 4:3pp (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0) Stav série: 1:0
Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Kohout, F. Novotný), 9. Vrdlovec (O. Beránek, Podlipnik), 44. Flek (T. Rachůnek), 61. Flek (T. Rachůnek) – 31. Šagát (Račuk, Pohl), 34. Račuk (J. Holý, Šagát), 34. Z. Doležal (TS). Rozhodčí: Veselý, Wagner – Lučan, Špringl. Vyloučení:3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3620. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání:2:0, 2:3, 4:3.

Energie šla do vedení ihned v úvodu. V první minutě zápasu se prosadil Petr Stloukal po akci, kterou sám založil. Nejprve poslal dlouhým pasem kotouč za obranu Pražanů, pak se prosmýkl po levé straně kluziště, položil si brankáře a zakončil do takřka prázdné branky. Svůj náskok zvýšili domácí v 9. minutě a sice když po nenápadné akci úspěšné zakončil Daniel Vrdolec zakončující mezi betony.

Ve druhé třetině převzala iniciativu pražská Slavia. Nejprve snížil náskok ve 31. minutě po dvojitém pokusu Martin Šagát, který zužitkoval přihrávku zpoza branky. Srovnání zařídil ve 34. minutě Marek Račuk při zaváhání domácí obrany a o 14 vteřin později dokonce otočil utkání Zdeněk Doležal, který při faulu na něj neupadl, ale naopak ujel, položil si golmana a zařídil příznivý vývoj pro Slávii na 2:3.

Domácím se na otočený průběh utkání podařilo zareagovat ve 44. minutě hry. Po vyvezení kotouče Rachůnkem si přihrávka našla Jakuba Fleka, který svojí trefou na 3:3 poslal duel do prodloužení.

V prodloužení stačilo karlovarským přesně 28 vteřin a bylo rozhodnuto. Zafungovala již podruhé spolupráce Rachůnek – Flek. První jmenovaný vyslal kotouč zpoza branky právě na Jakuba Fleka, který svojí druhou trefou v utkání zařídil první výhru karlovarské HC Energie v semifinálové sérii play-off WSM Ligy.