Energie zdodala Jihlavu a v baráži je momentálně druhá!

Jihlava, Karlovy Vary – Energetici chtěli napravit poslední zaváhání proti Litvínu, kde padli až samotném prodloužení a ještě k tomu po vlastní hrubici. V neděli tak na karlovarské čekalo mužstvo Dukly z JIhlavy. Tento zápas pak uzavíral první polovinu barážových bojů.

Branky a nahrávky: 18. Diviš (Skořepa) – 8. Flek (T. Rachůnek, Šafář), 17. Plutnar (Kohout). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Jiránek (JIH) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5189. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Z první branky se radovali hosté. V 8. minutě se po velké aktivitě dostala Energie do šance, která vyústila z vyhraného souboje na modré. Rachůnek pustil kotouč po vyhraném souboji na Jakuba Fleka, který si povyjel na levý kruh a dobře mířenou střelou nad Kořenářův beton dodal svým spoluhráčům vedení 0:1.

Druhou branku přidal v 17. minutě hry. Kohoutovi se podařilo kolem mantinelu nahrát Michalovi Plutnarovi, který se protáhl kolem hrazení a zkusil vystřelit z velkého úhlu. Risk je zisk a platilo to i tady. Plutnar totiž dokázal Kořenáře prostřelit, protože toho moc neviděl a Energie si připsala druhou branku v utkání a stav 0:2.

Hokejistům Dukly se podařilo snížit a taky ještě v první třetině hry, ale to bylo všechno a na výhru to nestačilo. Snižující branku zařídil Richard Diviš, který se připletl do skrumáže v souboji o puk vypadnuvší Závorkovi a dal svému týmu sice naději, ale nezužitkovanou.

V dalších třetinách už branky nepadly a tak zůstal neměnný stav z první třetiny 1:2 a výhra pro hokejisty z Karlových Varů za tři body. Energie se posunula na druhé místo v barážové tabulce a opět je o něco blíže k vysněnému postupu. Před sebou mají ale týmy z baráže ještě polovinu soutěže rozhodujících bojů.