Hádka bratrů skončila napadením nožem

Pravděpodobně potřebný klid scházel dvoum mužům ze Sokolova během Božího hodu. Jejich hádka skončila napadením, kdy jeden ze dvou bratrů vytáhl na toho druhého nůž.

Slovní rozepře skončila napadením. „V bytě rodičů po předchozí slovní rozepři vzal 25 letý muž do ruky nůž a chtěl s ním bodnout svého o pět let staršího bratra. Tomu nejprve včas zabránil jejich příbuzný. Toho však muž odstrčil a opětovně zaútočil nožem na bratra, kterého měl říznout do tváře a do hlavy. Nůž se poté příbuzným podařilo agresivnímu muži vytrhnout z ruky a on z místa utekl,“ sdělila tisková mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Muž se před policií neschoval. „Na místo byla vyslána policejní hlídka, která po chvíli podezřelého muže zadržela. Věc si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování v Sokolově. Ještě téhož dne bylo zahájeno trestní stíhání 25 letého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu Pokusu. Po provedených úkonech byl muž umístěn do policejní cely,“ dodala Krejčí.

Dnes soudce bude v tomto případu rozhodovat, zda-li muž bude na podnět policie umístěn do vazby. Hrozí mu až deset let vězení.