Krajská záchranná služba od nového roku s novým ředitelem

Do nového roku vykročí Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje s novým ředitelem. Tím se stane vítěz z výběrového řízení a dosavadní zdravotnický náměstek MUDr. Jiří Smetana. Nahradí MUDr. Romana Sýkoru, který odchází do Odborové zdravotní pojišťovny.

Do výběrového řízení, vypsaného krajem, se přihlásili čtyři kandidáti. „Jsem moc rád, že se nám podařilo najít výtečného nového ředitele Zdravotnické záchranné služby. Má bohaté zkušenosti, sedmnáct let pracoval na záchrance ve Středočeském kraji. Poté, co se přestěhoval do Karlovarského kraje, našel uplatnění u naší záchranné služby, původně jako vedoucí lékař základny v Chebu,“ okomentoval volbu krajský radní Jan Bureš pro Krajské listy.

Zároveň zhodnotil dosavadní stav zdravotnické služby. „My jsme se současným stavem záchranky docela spokojeni, samozřejmě chybí asi pět lékařů, nicméně se naše záchranka posouvá blíže k takzvanému paramedickému systému. To znamená, že hlavním těžiště práce spočívá na bedrech špičkově školených a zkušených záchranářů,“ doplnil Bureš.

ZZS Karlovarského kraje aktuálně hospodaří s rozpočtem čtvrt miliardy korun a čítá na 240 zaměstnanců. Nový ředitel nastoupí do své funkce k 1. lednu 2018.