Motivační diář Doller z rukou už nedáte

Do redakce se nám podařilo dostat stále populárnější motivační zápisníky Doller, které vybočují z řady oproti těm klasickým svojí výjimečnou funkčností. Kromě standardního plánování a zapisování událostí se v nich totiž ukrývají stránky pro plnění vašich životních snů a přání.

Každý si přijde na své
Motivační diáře nám přišly do druhého dne a udělaly na nás velice dobrý dojem ještě předtím, aniž bychom nahlédli dovnitř. V pevně zabaleném balíčku na nás totiž čekal ihned v úvodu malý dárek a sice krásná propiska z tvrzeného papíru. Na ní po otočení byl nápis „Žij své sny“. Po tomto jsme mohli nahlédnout do samotného Dolleru.

Já otevírám zápisník v černém provedení a nedočkavostí již držím navštívenku, kterou nechali tvůrci na úvodní straně. V jednoduchosti je krása a tvůrci Jirka Doležal nebo Honza Emler kromě svých podpisů na vizitku umístili také další motivační heslo „Věříme v tebe“. A asi tušíte, kam se celý diář bude ubírat. Doller je opravdu určený pro všechny, kteří chtějí žít život naplno a za svými cíli jít. Po nahlédnutí do samotného díla zjišťuji, že je provázaný řadou slavných motivačních citátů. Pozitivní energie na vás bude dýchat pokaždé, když si otevřete stránku pro zkontrolování události nebo když si do diáře budete zapisovat sjednané pracovní schůzky, návštěvy zubaře nebo třeba plánovat své sny.  Na to vše je totiž Doller uzpůsobený.

Už nebuďte otroky klasického kalendáře, Doller si tvoříte sami
Ze začátku jsem byl trochu zaskočený, jelikož diář nemá standardně nadepsané kalendářní dny. Po mírném zvážení a chvíli „testování“ jsem ale zjistil, že to je přesně ta největší nevýhoda klasických zápisníků. Doller vám totiž nebude sloužit od prvního ledna do třicátého prvního prosince. Bude vám sloužit tak, jak zrovna potřebujete a dny si nadepíšete (ale nemusíte) podle toho, jak se vám to zrovna hodí. Pokud například jedete na dovolenou, už nemusíte po návratu koukat na čtyři prázdné nevyužité stránky. Prostě pokračujete tam, kde jste přestali před dovolenou. A vynechávat můžete i měsíce. Splníte si svůj sen a odletíte na měsíc za exotikou? Budete pokračovat od nejbližší nepopsané strany a místo čtyřky si zakroužkujete třeba šestku. Zní to bláznivě? Mělo by to tak být, protože tento zápisník se nesnaží být tuctový a snaží se vás nasměrovat k životu, který budete žít tak, jak byste se chtěli a stejně tak se naučili čas využívat podle svých potřeb a plánů. Je to jedna z mála věcí, kterou si vás tento váš nový parťák do každodenního života získá.

Rozvíjí vaší kreativitu a ještě k tomu je perfektně zpracovaný
Doller má skvělou pevnou vazbu a osobně musím ocenit i zakulacené rohy. Stalo se mi totiž, že mi upadl a právě zakulacené hrany zabránily poničení (zlomení rohu). Určitě musíme zmínit, a to jsme ocenili v týmu bez výjimky všichni, použitý papír. Pro nás jsou diáře každodenní potřeba jako třeba telefon a proto možná přistupujeme k těmto věcem trochu kritičtěji, ale právě ekologický krásně nažloutlý papír s jeho typickou vůní a praktická gumička, to jsou věci, které z vašeho diáře dělají i vynikající módní doplněk.

Kromě vynikajícího zpracování nabízí Doller i rozvíjení vaší tvůrčí osobnosti. Prvních pár stran a vlastně i ty další, jsou připravené na vaší tužku, pastelky, černou fixu nebo třeba výstřižky, pokud ve své tvůrčí nadání tolik nevěříte. Připraveny jsou pro vás stránky, na které můžete nanést vaše cíle. Roční, měsíční, denní, týdenní, celoživotní. Nás to zaujalo natolik, že kromě propisky a diáře, nosíme sebou i pastelky a ty si navzájem ve volných chvílích půjčujeme a kreslíme si sny, které prožijeme a za kterými si půjdeme. Kolegyně Lucka povýšila možnosti Dolleru na ještě vyšší úroveň a ze svého růžového diáře si udělala jedno krásné umělecké dílo. Ostatně, podívejte se do fotogalerie, kam jsme umístili vybrané fotografie našich Dollerů.

Tento motivační diář na nás udělal opravdu velmi dobrý dojem a až budete s touto opravdu praktickou pomůckou a stylovou záležitostí sedět u stolu v kavárně a plánovat si své sny, nebuďte zaskočeni, že k vám někdo cizí přijde a bude se chtít na váš nevšední zápisník podívat. Ale pokud jste náhodné setkání měli v Dolleru zapsané, tak se vlastně ani nedivte, právě jste prožili jeden z vašich snů, na který jste čekali a který vám pomohl tento úžasný zápisník splnit.