Na D6 u Louček havarovala řidička

Loučky – V úterý 23. ledna havarovala ve večerních hodinách na 135,3 kilometru dálnice D6 poblíž obce Loučky starší řidička. Ta bourala s vozem zančky Renault.

Příčinou nehody byl pravděpodobně smyk, do kterého se dostala nepřizpůsobením rychlosti v zatáčce. „K dopravní nehodě mělo dojít tak, že řidička jela po uvedené komunikaci ve směru od Karlových Varů na Sokolov, kdy zřejmě nepřizpůsobila rychlost vozidla dopravně technickému stavu komunikace (zatáčka), povětrnostním podmínkám (mokrý povrch) a svým schopnostem. Při průjezdu pravotočivé zatáčky s vozidlem dostala smyk, který se jí nepodařilo vyrovnat, s vozidlem přejela vlevo, kde narazila přední částí do středových svodidel. Následně se odrazila vpravo, kde opět narazila přední částí do svodidel. Po dopravní nehodě byla řidička převezena vozidlem Zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Karlových Varech. Výsledek dechové zkoušky na alkohol vyšel u řidičky negativní,“ sdělila k nehodě Kateřina Krejčí, mluvčí policie.

Škoda na osobním vozidle a poškozených svodidlech byla předběžně odhadnuta na částku kolem 100 tisíc korun. Za přestupek byla řidičce uložena bloková pokuta.

Zdroj: PČR