Na jaře vyvrcholí pátý ročník certifikací regionální značky

Sokolovsko – Original product of Sokolovsko a Tradiční výrobek roku. To jsou dvě aktivity, do které se mohou zapojit malí a střední podnikatelé z regionu. Udělení certifikátu má podtrhnout kvalitní řemesla na Sokolovsku a soutěž má kvalitní výrobce objevit.

Přihlásit se mohou regionální podniky na území okresu Sokolov a obcí Hory, Jenišov a Mírová. Na jaře totiž proběhne již 5. ročník certifikací značky Original product of Sokolovsko a podnikatelé mohou své podniky přihlašovat během dubna a května a pokud splní kritéria pro výrobce a samotné výrobky, bude výrobci na začátku června uděleno právo užívání regionální značky.

Momentálně je certifikováno na 11 regionálních výrobků ze Sokolovska. „Značka garantuje především původ výrobku v regionu, kvalitu, jedinečnost a přímou návaznost na dané území. I na území Sokolovska žije řada zručných řemeslníků a nápaditých producentů. Jedním z bodovacích kritérií je tradice výroby, v rámci které je možné prokázat i u začínajícího výrobce návaznost na tradiční výrobu na tomto území,“ uvedla Dagmar Hůrková.

Pro Sokolovsko v historii byly typické řemeslné výroby jako například paličkování krajek, výroba dřevěných hraček, umělecké truhlářství nebo zajímavého perleťářství. K hledání zajímavých výrobců a výrobků v regionu slouží soutěž Tradiční výrobek roku. Cílem soutěže je získat přehled o zajímavých produktech na území Sokolovska, propagovat je a motivovat výrobce, aby také usilovali o získání značky Original product of Sokolovsko.

Soutěž má přitom zajímavá specifika a sice, není podmínkou, aby výrobce již v oboru podnikal. Druhým specifikem je, že se nemusí přihlásit sám, ale může to za něj udělat kdokoli jiný, třeba příbuzní. Přihlášky do soutěže lze zasílat do konce dubna.

Zdroj: Město Chodov, foto: ilustrační