Na zimní olympiádě dětí bude kraj reprezentovat 86 sportovců

Pardubice – Na osmém ročníku dětstké zimní olympiády, jejímž centrem letos od 28. ledna do 2. února bude Pardubický kraj, se bude ucházet o medaile na 86 talentovaných sportovců z Karlovarského kraje.

Dohromady bude výprava čítat 117 členů. Jak bylo zmíněno výše, z toho bude 86 sportovců, spolu s nimi 28 trenérů a 3 vedoucí výpravy. „Nejvíce si věříme v těch disciplínách, kde se sportovcům z Karlovarského kraje tradičně daří, a to v krasobruslení a snowboardu. Právě proto je mimo jiné vlajkonoškou naší výpravy na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková, dnes reprezentantka ČR, která pochází z Ostrova na Karlovarsku. V minulosti vybojovala pro náš region na zimních olympiádách dětí a mládeže stříbro v roce 2012 v Ostravě, v roce 2014 bronz ve Žďáru nad Sázavou,“ uvedl pro Krajské listy Karlovarského kraje radní Jaroslav Bradáč.

VIII. zimní olympiáda dětí se odehraje v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Porvat se o medaile budou moci děti v 11 soutěžích a kromě tradičních zimních sportů budou k vidění i soutěže v netradičních disciplínách jako jsou tanec nebo šachy.

Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje