Nejdříve řidiče vybržďoval, pak na něj vytáhl pistoli

Do konfliktu se dostali dva řidiči poté, co jeden druhého při předjíždění začal vybržďovat. Vše se odehrálo na komunikaci vedoucí z Ostrova nad Ohří do Klášterce nad Ohří u obce Květnová.

Právě u zmíněné obce měl po předjíždění, během kterého došlo i na vybržďování, 44letý řidič zastavit se svým vozidlem a spolu s ním i 66letý řidič s nákladním vozidlem. Mladší muž si chtěl celou vzniklou situaci se starším řidičem vyříkat, především pak asi moment, kdy ho starší muž vybržďoval.

U staršího muže ale nepochodil, ten na něj totiž vytáhl pistoli a spolu s mířením na jeho obličej ho zasypal řadou vulgárních urážek. Mladší muž po zbrani sáhl a snažil se ji stáhnout hlavní směrem dolů, i přesto mu ale starší muž stále mířil na spodní část těla a nadále ho zasypával smrští urážek. Mladší z řidičů ve strachu o svůj život utekl do svého vozu a odjel vše nahlásit na nejbližší policejní stanici do Ostrova nad Ohří.

Na základě fotografií, které pořídil mladší z řidičů – ten si stihl staršího muže z nákladního vozu vyfotit, policisté bezpečně rozeznali nejen totožnost muže, ale dopátrali i zbraň, kterou měl starší řidič v legálním držení. Podezřelému po výslechu na policii hrozí za nebezpečné vyhrožování až tři roky vězení.