Opilý cizinec zaparkoval auto na kolejích na nádraží

– Chebští kriminalisté řeší případ řidiče cizince, který opilý zaparkoval svojí bílou dodávku přímo do kolejiště, kde jezdí běžně vlaky.

Cizinec odstavil auto přímo na koleje. „V nočních hodinách dne 6. března ve městě Aš řídil vozidlo značky Volkswagen. Vozidlem však nejel pouze po pozemní komunikaci, ale sjel s ním až na ašské nádraží, kde nakonec zaparkoval na 1. koleji, která je mimo provoz. Jeho jednání si všimli svědci, kteří kontaktovali policii přes tísňovou linku 158. Ihned se na místo vydala hlídka z Obvodního oddělení Aš, která řidiče, jenž byl stále v nastartovaném vozidle, zkontrolovala,“ okomentoval kuriózní případ policejní mluvčí Michal Žáček.

Policisté cizinci naměřili přes dvě promile alkoholu. „Hlídka ho vyzvala také k tomu, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Její výsledek byl téměř 2,5 promile alkoholu. Ašští policisté následně cizince zadrželi,“ doplnil Žáček.

V současnosti je cizinec umístěn v policejní cele a v nejbližší době bude předán soudci, který bude rozhodovat o jeho trestní odpovědnosti. V případě prokázání viny hrozí devětadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zdroj, foto: PČR