Opilý mladík několikrát s vozem zapadl, zavolal si policii

Těšovice – V sobotu 10. března policisté řešili další z kuriózních případů, kdy teprve devatenáctiletý mladík řídil vozidlo opilý. Několikrát s vozidlem zapadl a když už nemohl vyváznout, zavolal si policii.

Mladík s vozidlem několikrát zapadl. „Mladík byl ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení vozidla, který si přivodil požitím alkoholu. S vozidlem ujel vzdálenost cca 400 metrů a poté s vozidlem zapadl. Dalšími osobami byl však vyproštěn a pokračoval dál v jízdě po travnatém porostu. Ujel dalších pár metrů a poté znovu zapadl. To už se mu vozidlo nepodařilo vyprostit. Dokonce si sám zavolal na linku 158 se žádostí o pomoc při vyproštění vozidla,“ okomentovala případ policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Zkouška na alkohol ukázala, že byl mladý muž opilý. „Policisté po příjezdu na místo pojali podezření, že řidič požil alkohol. Vyzvali ho proto, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Dechová zkouška vyšla pozitivní s výsledkem 1,37 promile. Muž byl omezen na svobodě a převezen na policejní služebnu,“ dodala mluvčí.

Po vystřízlivění si vyslechl od policistů z Obvodního oddělení Sokolov – město sdělení podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Poté byl ve večerní hodinách propuštěn ze zadržení.

Zdroj: PČR, foto: ilustrační