Po dvou brankách v každé třetině. Energie rozstřílela Benátky

HC Benátky nad Jizerou – HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Kverka (Kovačevič, Sičák), 20. Kovačevič (Balán), 21. Balán (T. Rachůnek, Flek), 34. Flek (Balán, T. Rachůnek), 47. M. Rohan (Balán, T. Rachůnek), 55. Kovačevič (Stloukal). Rozhodčí: Sýkora, Veinfurter – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 8:4.Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 238. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:6.

WSM liga pokračovala po necelých dvou týdnech, kdy se zápasy ligy zastavily kvůli reprezentační přestávce. Týmy proto byly nažhavené na to, dostat se do tempa a v Benátkách nad Jizerou se to povedlo HC Energii Karlovy Vary, která po dvougólových přídělech v každé třetině rozstřílela HC Benátky nad Jizerou.

Skóre utkání se otevřelo už ve 3. minutě. O to se postaral Kverka mladší, který pálil z předbrankového prostoru a jeho přesná trefa k pravé tyči nastartovala cestu za vysokou výhrou jeho týmu. Druhou branku přidali západočeši v poslední minutě první třetiny. V přesilové hře se dostal kotouč po odražení od jedné z bruslí ke Kovačevičovi, který se snadno trefil a zvýšil na 0:2.

Brankou se prezentoval také Stanislav Balán a to hned po úvodním hvizdu druhého dějství. A opět k tomu přispěla přesilová hra. Balán se nejrychleji a nejlépe zorientoval před brankou hostí a to mu zajistilo kanadský bod a zvýšení na 0:3. Ve druhé třetině se také prosadil Jakub Flek a u branky byl opět Balán. Ten našel v rychlém protiútoku přesně najíždějícího Fleka, který snadno zakončil za přesunujícího Stezku. Bylo opět zvýšeno.

Ve třetí třetině se prosadil nejprve Martin Rohan. Tomu „asistoval“ obránce Benátek Hanousek, protože srazil před brankoviště kotouč právě k holi Rohana. Nutno zmínit, že tato branka padla také v přesilové hře hostů.  Symbolickou tečku a korunovaci předvánoční nadílky zařídil pět minut před koncem opět Kovačevič. Po objetí branky hostí vyškolil golmana Stezku, propašoval kotouč mezi tyčku a jeho výstroj a tím si připsal druhou branku v utkání. Kromě toho také zařídil konečný stav, který skončil příznivě pro Karlovy Vary 0:6.

Další zápas odehraje HC Energie Karlovy Vary v Kladně. Utkání se odehraje ve středu 20. prosince.