Policie se zaměřila na horská střediska

Boží Dar – Policisté z Jáchymovského a Nejdeckého oddělení za asistence policistů z Dopravního inspektorátu zaměřili na horská střediska, která jsou v období jarních prázdnin plná. Kontroly se zaměřily například na krádeže. Bezpečnostní opatření podnikla policie o víkendu 10. a 11. února.

Policisté kontrolovali i doklady cizinců. „S ohledem na začínající jarní prázdniny v Karlovarském kraji se počítá se zvýšeným počtem návštěvníků sportovních středisek v příhraniční oblasti, proto se v těchto místech prováděla zvýšená kontrola osob a vozidel. Policisté se mimo jiné také zaměřili na kontrolu cestovní dokladů u cizinců, dodržování zákona před alkoholismem a jinými toxikomániemi, na kontrolu technického stavu vozidel či na eliminaci nápadu majetkové trestné činnosti páchané formou krádeží z motorových vozidel aj.,“ uvedla Kateřina Böhmová, mluvčí policie. Akce proběhla v horských střediscích Novako, Neklid, Klínovec a na Božím Daru.

Policisté pomohli rodině Angličanů, kteří zapadli se svým vozem v lese
Rodina zapadla v lese, šla hledat pomoc, které se jí dostalo u zaměstnance v jedné z restaurací. „Rodina Angličanů se dvěma dětmi zapadla v neděli se svým vozidlem 2 km za Rýžovnou v lese na silnici, která vede z Božího Daru na Blatnou. Došly jim pohonné hmoty a neměli u sebe ani mobilní telefon. Měli velké štěstí, když pěšky došli do restaurace Rýžovna a zastihli tam posledního zaměstnance. Ten ale bohužel neuměl anglicky, zavolal tak policistovi z nedalekého obvodního oddělení a problém vyřešili. Promrzlí návštěvníci hor se tak dostali do svého hotelu a druhý den jim policejní hlídka pomohla s vyproštěním vozidla. Vděční turisté velmi děkovali policistům za pomoc. Na své zimní dobrodružství zřejmě jen tak nezapomenou,“ dodala k netradičnímu případu Böhmová.

Během dvoudenního opatření nezjistili policisté v lyžařských střediscích žádnou trestnou činnost. Nemuseli řešit ani žádný přestupek v dopravě, vyjma drobných prohřešků s parkováním.

Zdroj, foto: PČR