Policisté o prázdninách kontrolují vodáky

Karlovy Vary, ČR – Celorepubliková akce „VODA 2018″ je v plném proudu a pro vodáky to znamená chovat se zodpovědně. Kontroluje se například hladina požitého alkoholu.

Právě alkohol je jedním z nešvarů na tuzemských vodách. Potvrzuje to řada případů, kdy právě kvůli požitému alkoholu došlo k několika úrazům nebo šlo dokonce o život. Lidé na řece posilnění alkoholem ztrácí zábrany a jindy bezpečné splavy jim mohou být životu nebezpečné.

Na Chebsku a Sokolovsku už kontroly proběhly. ,,Od začátku prázdnin proběhli již dvě kontroly na Chebsku a Sokolovsku. Policisté kontrolovali vodácké tábořiště, půjčovny lodí, rizikové úseky řek, nebezpečné splavy nebo také zda se netáboří mimo vyznačená místa. Zaměřili se na okolí řeky Ohře, jezero Medard a Michal a Jesenici,“ uvedla policejní mluvčí.

Našli se i vodáci, kteří o kontrolu požádali sami. ,,Skoro 20 veselých vodáků kontrolovali policisté 3. 7. v odpoledních hodinách v Sokolově ve vodáckém tábořišti. Vodáci z Moravy sami chtěli zkontrolovat, zda nejsou pod vlivem alkoholu. Při provedených dechových zkouškách nebyl ani jeden vodák pod vlivem alkoholu. V Chebu na Jesenici policisté s rybářskou stráží zkontrolovali o čtyři dny později 68 osob. Zjistili jeden přestupek rybáře, který si namístě převzala rybářská stráž k vyřízení,“ dodala Kateřina Böhmová.

Zdroj, foto: PČR