Policisté zachránili dva sebevrahy

Cheb, Ostrov – Policisté v Chebu a v Ostrově si mohou připsat úspěšné zásahy, kdy se jim podařilo v obou případech zachránit lidské životy. V prvním případě dokázali zabránit muži seskoku z mostu a v tom druhém velice těsně zachránili ženu před přejetím vlakem.

Vraťme se k prvnímu případu v Chebu. Policie obdržela 4. března tísňové volání od muže na linku 158, kterému chodily zprávy od známého stojícího kdesi na železničním mostě. „Trojčlenná hlídka tedy ihned vyrazila na zmíněný viadukt, kde si všimla muže, který stojí u zábradlí. Policisté přistupovali k muži, který chtěl dle zpráv skočit z mostu, velmi obezřetně, aby tak zabránili jeho dalšímu rozrušení. Jakmile to bylo možné, hlídka začala s mužem komunikovat a ten poté poodstoupil od zábradlí. Následně ho policisté zajistili, protože svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Čtyřiadvacetiletý muž byl vyšetřen Zdravotnickou záchrannou službou. „Policisté se velmi rychlým příjezdem a správným přístupem podíleli na tom, že si muž své úvahy o skoku z mostu, rozmyslel,“ zhodnotila práci zasahujících policistů v Chebu krajská policejní mluvčí.

V Ostrově policisté museli pro ženu do kolejiště, kde ji stihli zachránit před vlakem. „V neděli dne 4. března kolem 7:00 hodiny ranní přijali oznámení od 57 letého muže s tím, že nalezl dopis na rozloučenou psaný jeho manželkou. Do místa bydliště ihned vyjeli policisté, kteří zjistili, že pohřešovaná žena trpí zdravotními problémy. Mobilní telefon si žena vzala s sebou, avšak ten byl již nedostupný,“ popsala hledání po ženě Týřová.

Přesto po chvíli přišla od manželky zpráva. „Manželka se mu sama po chvíli ozvala, že se nachází někde na kolejích poblíž vysokého komína. Policisté s oznamovatelem vyrazili k železnici u teplárny, kde zahlédli pohřešovanou ženu. Společně doběhli na místo a ženu z prostoru kolejiště odvedli krátce před projetím vlaku,“ doplnila mluvčí k tomuto případu.

Zdroj: PČR, Foto: ilustrační