Práce na umělecké škole v Aši pokračují

– Od loňského roku, kdy započaly práce na rekonstrukci ašského centra LaRitma, rekonstrukce stále pokračuje a vypadá to, že se plánovaný termín dokončení stihne.

Rekonstrukce je v plánu nejpozději do posledního dne měsíce května letošního roku. Projet představuje dvě navzájem propojené stavby základní umělecké školy a kulturního centra v Kostelní ulici. Počítá se i s rekultivací okolního prostoru.

Začátkem roku začaly práce uvnitř budovy. „V těchto zimních měsících se zhotovitel zaměřil na práce uvnitř budovy. Prostory chodeb, učeben, baletního sálu, zázemí pro vyučující, skladů a sociálních zařízení jsou ve stádiu závěrečných úprav omítek a montáží sádrokartonů,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí MÚ v Aši.

Přibudou nová schodiště a chodníky. „Svažité okolí centra se na jaře upraví schodišti, sítí chodníčků, veřejným osvětlením a opěrnými zdmi. V místě budou vztyčeny čtyři ocelové věže, propojené s terénem úzkými lávkami, v obdobném provedení jako už stojící únikové schodiště, tedy s opláštěním z ocelových tenkostěnných profilů,“ dodal Vrbata.

Aš není jediné město, které renovuje budovu pro ZUŠ. V Chodově se plánuje rekonstrukce městské budovy a sloučení všech oborů pod jednu střechu. Posloužit by tomu měla budova v centru města, která dříve sloužila jako zázemí pro jednu z tamních základních škol.

Foto: Město Aš