Řidič s dodávkou havaroval, skončil v příkopě

Boží Dar – Pravděpodobně nerespektováním zasněžené vozovky a nepřizpůsobením rychlosti s ohledem na stav silnice se dostal jeden z řidičů na Božím Daru do nepříjemné situace. Po nárazu do svodidel skončil se svojí dodávkou v příkopě. Auto přitom otočil doslova na střechu, a tak muselo přijít na řadu i následné vyprošťování.

Nehoda se stala už 16. února 2018. „V pátek dne 16. února 2018 krátce po 8:00 hodině řídil 31 letý řidič osobní automobil značky Renault, a to po silnici ve směru od Rýžovny na Boží Dar. Před obcí Boží Dar zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, kdy byla vozovka pokrytá vrstvou sněhu, a v zatáčce vyjel mimo komunikaci, přičemž narazil do svodidel. Nárazem se vozidlo převrátilo na střechu a skončilo v místním vodním toku,“ sdělila k nehodě Zuzana Týřová, mluvčí policie.

Hrozilo, že se provozní kapaliny z vozidla dostanou do země a tím dojde k znečištění. „Při nehodě došlo k úniku několika desítek litrů nafty z vozidla do vodního toku a následně do vodní nádrže. Proto byl na místo povolán i výjezd Karlovarských hasičů a zaměstnanci z Povodí Ohře a z Odboru životního prostředí – Město Ostrov. Nikdo nebyl při nehodě zraněn,“ doplnila mluvčí.

S řidičem byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 200 tisíc korun. Případ je nadále v šetření policistů.