Sokolov bude analyzovat omezení doplatků na bydlení v problémových lokalitách

Sokolov – Město prověří účinnost obecné vyhlášky z loňského roku, kdy se vydalo podobnou cestou jako například radní v Chodově, tzn. omezilo dávky v problémových lokalitách a všechny žadatele o doplatek na bydlení důkladně prověřují. Zákon, který si pochvalují především občané a voliči, však napadli senátoři u Ústavního soudu ČR. Dožadují se zrušení příslušné novely.

Největším problémem doplatku na bydlení jsou obchodníci s chudobou. Obchod s chudobou většinou sebou nese příliv problémových rodin nepřizpůsobivých občanů. „Přišla k nám například rodina, se kterou na náš odbor sociálních věcí dorazila i tučná složka se zkušenostmi úřadů z jiných měst. Doplatek na bydlení nedostali a tak putovali dál. Mohou poděkovat především majiteli bytu, který je o opatření neinformoval,“ poukázala na nekalý postup pronajímatelů a zároveň vyzdvihla účinnost této lokální systémové změny místostarostka Renata Oulehlová.

Jak jsme zmínili v úvodu, Sokolov si na základě stížnosti senátorů nechá vypracovat analýzu, aby město vědělo podle konkrétních čísel, co opatření přinešlo. Podle starosty Sokolova Jana Picky totiž senátoři chtějí starostům měst a obcí vzít jediný nástroj, který byl na problémové lokality a nepřizpůsobivé rodiny ušitý.

„Myslím si, že senát by měl hájit zájmy majority, která celý život poctivě pracuje, vychovává děti a chová se slušně. Příslušný zákon by se měl změnit, ano. Ale ne tím způsobem, že zrušíme něco, co funguje,“ dodala na závěr místostarostka Sokolova.

Zdroj: sokolov.cz