Sokolov přejel Ústí nad Labem a přezimuje na sedmém místě

Dnešním soupeřem v utkání pro domácí Sokolov byli hráči z Ústí nad Labem. Ústí se v posledních zápasech trápí a odpovídá tomu i postavení v tabulce. Severočeši se pohybují v nejnižších patrech bodování a po dnešním výkonu se zabydlí na předposlední patnácté pozici. Sokolov bojoval prozměnu o postup výš a zakotví přes pauzu v nadějném středu tabulky.

Domácí baníkovci šli do vedení již v 6. minutě. Po chybě hostujícího stopera se k balónu dostal Glaser, následně dokázal proniknout až do šestnácky, kde poté našel skluzujícího Vojtěcha Přeučila. Bezbranný Kotěra musel poprvé v utkání lovit míč ze sítě. Hosté mohli z překvapivého momentu zareagovat ve 21. minutě po střele Šnirce. Jeho dalekonosná prudká rána ze zhruba pětadvaceti metrů ale skončila pouze na tyči branky.

Druhou branku přidali domácí k závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě si řekl o přihrávku Jan Kosak. Následně dokázal obejít obránce ústeckých a z blízka prostřelil mazácky Kotěru. Bylo zvýšeno na 2:0. Do konce poločasu stály za zmínku akce domácího Kosaka a jeho následné neúspěšné zakončení na vzdálenější tyč. Na druhé straně Vaňkova hlavička po centru Jindráčka a následný Belaňovo reflexní zákrok.

V druhé půli mohli diváci zaznamenat vážnější šanci až ve 63. minutě a byl z toho zase gól a byl u toho opět Kosak s Přeučilem. První zmíněný nahrál Vojtěchu Přeučilovi přesně na nohu před prázdnou bránu a bylo zvýšeno na 3:0. V 90. minutě mohli hostující hráči snížit po dloubáčku Peterky na Richtera, ten ale mířil kousek nad zařízení.

Baník Sokolov si došel pro tři body a po přesvědčivém vítězství přezimuje na sedmém místě tabulky a bude mít dobrou výchozí pozici do dalších bojů v jarní fázi.

Zdroj foto – FK Sokolov

FK Baník Sokolov 3:0 FK Ústí nad Labem

Branky 6. Přeučil, 37. Kosak, 63. Přeučil
ŽK Bez karet 36. Martykán, 55. Šnirc, 58. Pimpara, 82. Leibl
Sestava Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Glaser (C), Machek (26. Hlavatý) – Kosak, Přeučil (72. Mejdr), Jakub Dvořák II. – A. Ševčík (52. Dvořák).
Kotěra – M. Richter (46. Miskovič), Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – M. Zeman, Martykán (67. D. Richter), J. Peterka (C), D. Procházka, Leibl – Jindráček (72. Kacafírek).