V Chodově vyroste pumptrack za milion

Chodov – Ve městě Chodov na Sokolovsku se rozhodli pro výstavbu netradičního sportovního areálu, zvaného pumptracku. Tento areál je využíván nejčastěji freestyle jezdci na BMX nebo pro skateboardisty či inline brusle s koloběžkami.

Nový volnočasový areál vyroste v blízkosti koupaliště Bílé vody. Ta se nachází nad Chodovem. Asfaltový povrch vyroste tedy vedle tamního parkoviště. Stavět se má v polovině března a město slibuje, že hotový by měl být do šesti týdnů od začátku prací.

A pro koho je vlastně pumptrack určen? Park je navržen tak, aby se při správném zvolení rytmu jízdy nemuselo na kole šlapat. Využívat ho ale budou moci kromě bikerů a freestyle riderů na BMX i jezdci na koloběžkách, na inline bruslých, skateboardu, longboardu nebo třeba nejmenší děti na odrážedlech.

Pumptrack vyjde poplatníky na 1,3 milionu korun. „Naplnili jsme tak strategický plán rozvoje města, kde jsme se zavázali, že pro tuto generaci něco podobného připravíme. Pumptrack je pro tento typ aktivit ideální,“ uvedl k neobvyklému volnočasovému zařízení starosta města Chodova Patrik Pizinger.

Město také slibuje, že při slavnostním otevření bude připravena ukázka bikerů na BMX a dalších sportovců. Dle města se také bude jednat o vůbec první sportoviště podobného typu v Karlovarském kraji.

Zdroj: město Chodov, foto: ilustrační, internet