V Chodově začalo každoroční blokové čištění

Chodov – Obyvatelé Chodova by měli pozorně sledovat změnu značení u svých obydlí. Po Velikonocích tradičně přichází ve městě na Sokolovsku na řadu blokové čištění ulic. To je spojeno každoročně i s velkým počtem odtažených vozidel.

Blokové čištění v Chodově začalo 3. dubnem v Horní ulici. Postupně se pracovníci tamních technických služeb budou posouvat městem, dokud nevyčistí všechny ulice. Blokové čistění je naplánované do 31. května, kdy by mělo být také hotovo.

Novinkou je upozornění přes mobilní aplikaci
Obyvatele města, kteří již využívají Mobilní rozhlas budou upozorněni přitom právě touto aplikací. Služba upozorní lidi na místo, kde se pracovníci technických služeb s technikou právě nacházejí. Rozvášnění řidiči proto budou mít čas na přeparkování svého vozidla a vyhnout se tak nemalé pokutě a odtahu vozidla.

Vozidla, která budou překážet pracovníkům při čištění ulic, čeká odtah. Řidičie pak bloková pokuta ve výši až do dvou tisíc korun. Náklady na odtah přitom jsou 600 korun a stovku si zaplatí neukáznění řidič za každý den, kdy auto bude stát na odstavném parkovišti. Jen při minulém blokovém čištění bylo po městě odtaženo na pokyn městských strážníků na 146 vozidel.

Zdroj: Město Chodov, foto: ilustrační