V Ostrově se rodit už nebude, rodičky budou muset jinam

Ostrov – K 30. červnu 2018 by mělo dojít v Ostrově nad Ohří v tamní soukromé nemocnici k zavření gynekologicko – porodnického oddělení. Za uzavření porodnice může dlouhodobě klesající počet porodů a nedostatek personálu.

V loňském roce proběhlo v Ostrově nad Ohří celkem 413 porodů. Pro soukromou nemocnici je to malé číslo a dalším faktorem je pak nedostatek personálu, což by znamenalo zhoršení péče o matky a novorozence.

Ostrovská nemocnice se bude muset vyprofilovat tak, aby o ni obyvatelé nepřišli. „O situaci ohledně plánovaného uzavření porodnice v Ostrově jsme byli informováni. V současnosti už je v tomto zdravotnickém zařízení uzavřeno dětské oddělení, víme, že s problémy se potýká i oddělení gynekologicko-porodnické. Nemocnice nenabízí návaznou intenzivní péči pro případ, kdy se miminko narodí předčasně, či má dítě nebo maminka zásadní zdravotní obtíže. S vedením společnosti proto jednáme o jejích budoucích plánech, chceme mít jasno v tom, jak se nemocnice bude profilovat, a napomoci tomu, aby byla ostrovská nemocnice nadále synonymem moderní medicíny,“ uvedl za kraj radní Jan Bureš. 

Kraj bude muset s vedením soukromé nemocnice vyjednávat, aby obyvatelé Ostrova a blízkého zařízení mohli nemocniční zařízení využívat i nadále. „I k tomu ovšem zdravotnické zařízení potřebuje fungující základní obory, tedy mimo jiné internu či chirurgickou ambulanci. Proto kraj bude situaci sledovat a vyjednávat s vedením nemocnice tak, aby se lidé nemuseli obávat, že o potřebné zdravotnické služby v Ostrově přijdou,“ dodal Bureš.

Pro pacienty této nemocnice a rodičky, které porodnici pro svá specifika vyhledávaly, je to překvapivá informace. Nemocnice Ostrov totiž byla vyhlášena jako nejlepší v Karlovarském kraji. O anketě jsme psali zde.

Zdroj via Facebook