Vary si vezou z Třebíče tři body po náročné výhře

Třebíč, Karlovy Vary – I v Třebíči se dnes odehrálo 42. kolo WSM ligy, kam tentokrát docestovala HC Energie Karlovy Vary. Třebíč hájí sedmou příčku tabulky, zatímco Vary jsou v tabulce o dost výše. Zápas byl ale zajímavější o možné budoucí střetnutí obou celků v následném play-off.

Branky a nahrávky: 38. Flek (Krejčí, Sičák), 60. Skuhravý (Kovačevič, Gorčík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1643. Střely na branku: 18:40. Průběh utkání: 0:2.

Utkání bylo poměrně vyrovnané a i přes některé akce, nám přišlo docela nudné. To možná dosvědčuje i první vstřelená branka, která padla až ve 38. minutě a ještě k tomu v přesilové hře hostů. Vše se začalo odehrávat u Sičáka. Nabídnul kotouč na modrou Krejčímu, který lehce nahodil před branku. Tam ho tečoval Flek a po dalším odrazu od brusle jednoho z hráčů šli hosté do vedení – 0:1.

Druhá a poslední branka padla v poslední minutě utkání. Do prázdné branky, když domácí hráli vabank v power-play, se prosadil Václav Skuhravý. Ten se zhostil kotouče ve středním pásmu, kam ho pracně dopravili Kovačevič s Gorčíkem. Zkušenému mazákovi poté nědělalo problém z půlky hřiště trefit odkrytou klec.

Energie po výhře na Slovácké Slavii v Třebíči si upevnila svojí pozici na druhém místě v tabulce a i přes vyrovnanost WSM ligy má slušně nakročeno do play-off ve své cestě za návratem do extraligy.