Video: V Karlových Varech hořela opuštěná restaurace

Karlovy Vary – K požáru muselo vyjíždět v neděli 18. února dohromady šest hasičských jednotek. Ty mířily k požáru opuštěné celodřevěné budovy, která podle některých zdrojů bývala restaurací.

Budova byla poměrně rychle v plamenech, protože se jednalo o celodřevěnou stavbu. Požár se odehrával na jednom z karlovarských sídlišť. „V Karlových Varech v Klínovecké ulici hoří opuštěný celodřevěný dům, údajně bývalá restaurace. Požár zasáhl celý objekt, kouř z požáru je tak viditelný z velké části města. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahuje šest jednotek hasičů,“ sdělili hasiči během zásahu prostřednictvím Facebooku.

Že byl objekt v plamenech opravdu rychle dokazuje i první naše video, které nám zaslal jeden ze svědků požáru. Ta viděla celý požár na vlastní oči. „Než dorazili na místo hasiči, budova byla celá v plamenech,“ uvedla paní Helena. Ostatně na videa se můžete podívat sami.

Příčinu požáru doposud hasiči neuvedli, můžeme tak prozatím jen spekulovat, co za vzplanutím opuštěné celodřevěné stavby mohlo stát. Spojení opuštěná budova nemusí znamenat automaticky, že je prázdná, o čemž se už několikrát hasiči přesvědčili. V zimě se do podobných objektů totiž stahují lidé bez domova. Co bylo konkrétní příčinou požáru, o tom vás budeme informovat v dalším článku.