Výstavba obchvatu Drmoulu a Trstěnic začala

Drmoul, Trstěnice – U Mariánských Lázní začala dlouho očekávaná výstavba obchvatu obcí Drmoulu a Trstěnic. Kraj si slibuje od funkčního obchvatu snížení nehodovosti a vytěsnění dopravy mimo centra obcí.

Na stavební kámen poklepali například ministr dopravy v demisi Dan Ťok, Jan Kroupa za ŘSD, starostové dotčených obcí nebo nebo hejtmanka kraje Jana Vildumetzová. “Hned v úvodu chci říci paní starostce Drmoulu Vladislavě Chalupkové, která už řadu let opakuje, že dokud na stavbě obchvatu neuvidí stroje, tak neuvěří, že práce začaly – skutečně jste se dočkala, nejnebezpečnější místo na silnici nejen v Karlovarském kraji, ale v celé České republice, tedy takzvaná křižovatka smrti u Drmoulu, už navždycky zmizí z naší silniční sítě. Jsem moc ráda, že se uleví i občanům Trstěnic a okolí, protože kromě mnohem větší bezpečnosti provozu by stavba měla také odvést dopravu z obcí, pomoci snížit hlučnost a zlepšit celkově životní prostředí,“ uvedla na zahájení stavby hejtmanka Karlovarského kraje.

Stavebníci vybudují dvoupruhovou silnici v délce 5 kilometrů. Náklady na stavbu dosáhnou 376 milionů korun bez DPH. Akce je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava. Na tuto stavbu do budoucna naváže obchvat Mariánských Lázní. „Má vyjít zhruba na 250 milionů korun bez DPH a kraj na ní chce z velké části využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Obchvat má odvést hlavně nákladní, ale i osobní dopravu z města směrem na Cheb,“ upřesnil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Obchvat okolo Drmoulu by měl být hotový v roce 2020, obchvat Mariánek potom o rok později, a tak řidiči využijí kompletní strukturu obchvatů až v roce 2021.

Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje, foto: ilustrační